.
Головна » 2016 » Березень » 2 » «Мова – духовний скарб нації»
10:40
«Мова – духовний скарб нації»

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

Більше фото

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся наша шкільна родина. Згідно плану роботи школи з 22.02 по 26.02.2016р., проведено тиждень української мови (в рамках святкування Дня рідної мови).

 Відкриття тижня розпочалося традиційно з  демонстрації учнівських тематичних стіннівок та книжкової виставки.

Протягом тижня вчителями української мови та літератури Шепелюк Г.Р. та Сметаною Г.М. було проведено ряд  тематичних заходів. Цікавим пройшов флешмоб, де учні 2-9 класів спільно створювали плакат «Вислови про мову». Наймолодші школярі порадували усіх знанням віршів про мову. Найкращими читцями віршів стали Баландюх Павло та Славич Захар (3кл.), Баран Олександр, Гвоздицький Олександр, Вавринчук Ірина, Корнага  Влад, Сабо Максим (2 клас), Сантар Олександр та Вільчинська Софівя (4 кл.). Учні 5 класу прочитали вірш місцевої поетеси Лідії Гій-Шишки «Мово моя, українськая мово».

Для учнів 5-9 класів було проведено вікторину «Подорож океаном рідної мови», де дві команди, «Листоноші» та «Календар», змагались за перемогу знаннями  про рідну мову. Серед завдань були такі: «Продовжити фразеологізм», «Бліц» (різноманітні запитання щодо знання української мови), скласти із поданих слів прислів’я про мову, «Скоромовка язика не ламає, а вимови навчає» (вимовити скоромовку), «Хто швидше?» (із поданих букв скласти слово, поставити наголос у словах, де потрібно поставити пропущені літери або знаки), конкурс «Показуха» (показати за допомогою жестів зміст поданих фразеологізмів), а також загадки-запитання, загадки-жарти.  Знання рідної мови обох команд виявились рівними. Тому з рахунком 45-45 перемогла «Дружба», тобто нічия.

Головним завданням Тижня  було донести до учнів,що мова – це Божий дар,  а мовлення – неоціненний скарб. Це цілюще джерело і хто не припаде до нього вустами, той сам всохне від спраги.

Переглядів: 213 | Додав: zuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *: Email:
Код *: