.
Головна » 2018 » Грудень » 14 » “На Андрія робиться дівицям надія”
09:02
“На Андрія робиться дівицям надія”

 На перший зимовий місяць, 13 грудня, припадає свято Андрія. В ніч під Андрія хлопці мають найбільші права – єдина ніч в році, коли парубкам вибачають люди всі бешкети.3 давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Учні 8-9 класів  нашої школи вирішили  повернути даній традиції життя і провели  вечорниці“На Андрія робиться дівицям надія”.

Дівчата поринули у таємничий світ ворожіння та дізнались про своє майбутнє. Під час вечорниць наші красуні переставляли чобіт за чоботом і дізнавались, котра з них перша вийде заміж; та шукали перстень, аби дізнатись чи знайдуть вони цього року свою долю чи продовжать пошуки; пекли балабушки.Особливо всім сподобалася забава із калитою. Калита - символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія. Серед хлопців був обраний Пан Калитинський, який просив Пана Коцюбинського кусати Калиту.

Незвичайний і оригінальний захід, який відбувся, мав на меті не лише розважити дітей, а й виховати майбутніх українців. Саме такі заходи і закладають в наших дітей справжні патріотичні почуття і любов до своєї вітчизни.

Переглядів: 22 | Додав: zuk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *: Email:
Код *: