.

Подання та розгляд заяв про випадки булінгу

ПОРЯДОК

подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності)

заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

 

Дії учасників освітнього процесу

1. Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти.

2. Заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу в усній або письмовій формі. Заява складається заявником власноруч.

* Заяву можуть подавати особи, яким виповнилося 14 років. Якщо свідком випадку булінгу стала особа, яка не досягла 14 років, то заяву подають батьки або особи, що їх замінюють.

Окрім цього, дитина може звернутись:

- на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей

                                                                                                    тел.  0800500335,  0800500225;

- до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді         тел. 0325773009;

-Національної поліції України                                                 тел.0800500202;

-Центру надання безоплатної правової допомоги                  тел.0800213103

 

Дії працівників закладу освіти

Педагогічні чи інші працівники закладу освіти у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов’язані:

1. Вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу;

2. За потреби надати домедичну допомогу та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги;

3. Повідомити керівника закладу освіти .

Дії керівника закладу освіти: 

1.    У день подання заяви керівник видає наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.    Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) зі складу педагогічних працівників, батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.

3.    Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

-        якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;

-        якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції  України із заявою.

4.    Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.

5.    Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.