.

Факультативи

ЗВІТ

про роботу факультативу « Світ кімнатних рослин » 2016/2017н.році

 

 Тудорковицька ЗШ І – ІІ ст. працює в еколого-натуралістичному напрямку , тому згідно з навчальним планом роботи школи 2014/2015 н.р. у 8-му класі було відведено 1 год.  факультативу «Світ кімнатних рослин». Програма факультативних занять розрахована на один рік навчання учнів.

    створення композиційКалендарно-тематичне планування факультативного курсу « Світ  кімнатних  рослин » для учнів  8-го класу склала вчитель біології Савчин Т.Я.  за програмою рекомендованою МОН України ( лист № 1/11-5142 від 21.10.2008р. )/автори Г. П. Вигівська , Т.А. Матущенко  : зі Збірника навчальних програм курсів за вибором та факультативів… - Кам’янець-Подільський : Аксіома , 2009  ( 35 год. , 1 год. на тиждень ).

 

 

 

 

 

 

  учні працюють на клумбі Метою та завданням даного курсу є:  розширення  та поглиблення знань учнів про будову та фізіологічні процеси рослинних організмів, їх взаємозв’язок з факторами навколишнього середовища; еволюційні процеси , що сприяли утворенню величезної різноманітності рослинного світу; розвивати у школярів пізнавальний інтерес;розширити та поглибити знання з біології рослин ;забезпечити засвоєння знань, необхідних для вирощування та розмноження кімнатних рослин ;навчити учнів працювати з науковою літературою, довідниками ;формувати практичні уміння визначати кімнатні рослини за визначниками ;

розвивати вміння вести дослідницьку роботу;виховувати відповідальне ставлення до рослин та естетичні смаки.

   Зміст програми реалізовувався на теоретичних та практичних заняття. На теоретичних заняттях учні поглибили знання про систематику, особливості будови, вирощування та догляду за рослинами. На практичних заняттях учні набували умінь і навичок з технології догляду та розмноження рослин, оволодівали методикою дослідницької діяльності та спостережень.

   

 

ПересаджуванняУ процесі вивчення факультативного курсу « Світ кімнатних рослин»  учні розширили знання про процеси та умови життєдіяльності рослин,способи вегетативного розмноження, ріст і розвиток,захворювання кімнатних рослин та методи боротьби зі збудниками, які викликають ці захворювання.  Учні також набули  вміння визначати кімнатні рослини за  визначниками і здійснили паспортизацію рослин у школі, доглядали за рослинами ( піджив лювали, пересаджували , розмножували ).  У дослідницькій роботі «Вегетативне розмноження рослин» спостерігали за яких умов краще вкорінюються живці.

Цікавими були заняття з теми  « Складання композицій з кімнатних рослин» : учні групами складали композиції у школі , а на домашнє завдання виготовляли індивідуальні . Звичайно робота факультативу не обмежувалася роботою тільки з кімнатними рослинами , учні також розробили дизайн шкільної клумби : висівали розсаду, сіяли на клумбі однорічники; також запропонували сформувати квіткову доріжку вздовж будівлі школи.

 

 

 

 

створення композицій Робота на клумбі   посів насіння на розсаду